Як злодії проникають у квартири та як себе убезпечити?

Економічна нестабільність в Україні супроводжується криміналізацією суспільних відносин у сфері власності та майна. Тільки за офіційною статистикою щороку орієнтовно 125 тис. громадян стають жертвами крадіжок. Щодня країною фіксується до 120 несанкціонованих проникнень злодіїв-домушників у квартири. Кожне третє кримінальне правопорушення – крадіжка майна шляхом неправомірного вторгнення на територію приватного житла.

Щоби не опинитися поміж заявників до міліції про чергову крадіжку, пропонуємо розглянути найслабші місця у квартирах, які можуть стати місцем, що дозволить зловмисникам порушити межі особистих володінь.

Вхідні двері

Двері стають об’єктом проникнення в 60 % квартирних крадіжок. Втім, існує детальніша класифікація:

  • У 50 % випадків з проникненням у двері крадії обирають швидкі методи злому дверних замків.
  • 29 % крадіжок здійснюється за допомогою підбору ключа. Отже, втрачена зв’язка та невчасно замінені вхідні системи фіксації (замки) можуть спричинити проникнення крадіїв у квартиру.
  • 18 % злочинців взагалі не прикладають особливих фізичних та інтелектуальних зусиль, покладаючись на недбалість та неуважність господарів будинків. Злодію достатньо опинитися в під’їзді, а потім перевірити всі дверні ручки. У ряді випадків вдається виявити незачинені квартири.

Всупереч омані, усього 3 відсотки випадків крадіжок пов’язано з вирізанням вхідних систем, зриванням петель і вибиванням дверних косяків, коли застосовується сила. Таке відбувається лише вночі, якщо мешканець гарантовано залишив квартиру.

Як захистити житло?

Рекомендації досить прості та їх не так багато. Вхідні двері повинні бути надійними, краще вибирати конструкції від перевірених фірм. Потрібно встановити не менше двох замків із різними механізмами замикання, що ускладнить злом. Також корисним може бути невеликий внутрішній навісний замок або міцна засувка.

Підтримуйте зв’язок із мешканцями під’їзду. Дружні стосунки з вашим сусідом по сходовому майданчику дозволять запобігти крадіжці, адже сторонній біля дверей або підозрілий індивід біля вікон квартири буде помічений із більшою ймовірністю.

Установіть сигналізацію та/або відеоспостереження. Це безпрограшний варіант, щоби гарантувати безпеку приватного майна. Вхідні двері краще оснастити датчиком руху, пов’язаним із системою запобігання несанкціонованого проникнення грабіжників до житла.

Вікно й балкон

Цей спосіб пограбування є характерним для 40 % домушників. Зазвичай їхню увагу привертають мешканці перших двох поверхів, а також квартири, розташовані на останніх поверхах. І якщо на першому «ярусі», зазвичай, можна спостерігати сталеві ґрати, сусіди зверху вірять в особисту недоторканність та безпеку, а дарма! Ті ж ґрати, навіси ґанку, дерева, труби газопроводу, балкони та лоджії допомагають злодіям піднятися на другий, а іноді й на третій поверхи. Та й самі ґрати без проблем можуть зніматися грабіжниками за 15-20 хвилин. Тому максимально ефективний спосіб убезпечити себе це встановити охоронну сигналізацію.

Окремо класифікують зловмисників верхолазів. У вікна вони проникають із самого даху завдяки альпіністському спорядженню. Рідше з метою опинитися у квартирі злодії розбирають перекриття (стелю), але така проблема стосується лише мешканців сталінських будинків.

Як захиститись?

Порад кілька:

  1. Перше — обов’язково закривайте вікна перед сном та на час відсутності у квартирі. Вкрай важливо дотримуватися цього правила для кімнат, що не є житловими (кухня, вітальня, ванна тощо.).
  2. Естетику варто принести в жертву безпеці життя, тому не нехтуйте ґратами на вікнах, якщо квартира знаходиться на перших поверхах або під дахом.
  3. Залишаючи квартиру, слідкуйте, щоби вікна були не зашторені. Це введе в оману злочинців, які можуть вирішити, що жертва перебуває вдома.

Найбільш надійний спосіб запобігти крадіжці – поставити охоронну систему, тим більше, що це вже давно не розкіш. Усі пропозиції компанії «Охорона й Безпека» в обов’язковому порядку укомплектовані датчиками проникнення, у тому числі для вікон. Вони повідомлять про вторгнення кримінальних гостей, що в 99 % випадків закінчується їхнім затриманням. А якщо злочинців не вдасться схопити, що практично виключено, охоронна фірма компенсує збитки клієнта.

Пролом стіни або перекриття даху

Один із найбільш унікальних, але все ще актуальний метод квартирної крадіжки. Постраждалими в такому випадку стають мешканці раніше згаданих «сталінок» та будинків, що мають дерев’яні перекриття.

Нещодавно в Сумах орудувала ОЗУ, що проникала у квартири саме шляхом пророблення отворів у даху. Група складалася з 3 колишніх карних злочинців, які оснастившись акумуляторним інструментом та альпіністським спорядженням, грабували забезпечених громадян у будні дні. Жертв вистежували, встановлювали їхній графік роботи, а на момент відсутності здійснювали наліт.

Як захиститись?

На жаль, і з об’єктивних причин, вибір невеликий — зміна місця проживання або монтаж надійної системи сигналізації з чутливими датчиками руху та встановленням камер відеофіксації. Це дозволить своєчасно сповіщати Центр безпеки про крадіжку та ефективно запобігати подібним інцидентам.

Scroll to Top

ПОЗВОНИТЕ СЕЙЧАС

ИЛИ ЗАКАЖИТЕ ОБРАТНЫЙ ЗВОНОК
* Поля, обязательные для заполнения

ТЕЛЕФОНУЙТЕ ЗАРАЗ

АБО ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

*Поля, обов’язкові для заповнення

ЯК ВСТАНОВИТИ ДОДАТОК «PHOENIX-MK»

ТУТ ВИ МОЖЕТЕ ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

* Поля, обов’язкові для заповнення