Як працює GSM сигналізація: суть дії та комплектація

Актуальні охоронні GSM-сигналізації входять до найбільш надійних способів захисту майна та приватної власності від незаконних посягань і прогнозованих загроз. Йдеться про несанкціоноване проникнення, пограбування, протікання газу, загоряння, затоплення та ін. Природне бажання кожного, хто планує придбати обладнання, дізнатися, як виконує свої функції GSM-сигналізація і наскільки вона ефективна в дії. Пошуком відповідей на ці запитання ми й займемося. Зі статті ви дізнаєтеся, що таке GSM-сигналізація і як працює сигналізація з модулем GSM.

Принцип роботи GSM-сигналізації: інструкція з експлуатації та переваги обладнання

GSM-сигналізація – це охоронні вузли та обладнання різного призначення, яке призначене для подачі сигналу тривоги при виявленні загрози частотними каналами стільникових мобільних мереж, відомих як GSM (Groupe Special Mobile). Якщо система була спроєктована професійно, згідно з чинними стандартами та ліцензіями, сигнал надходить не тільки на мобільний клієнта, але також приймається централізованим пультом охорони або уповноваженою службою, наприклад, пожежно-рятувальною у разі задимлення або загоряння. Це якщо говорити двома словами про те, як працює GSM-сигналізація і що це таке з технічного погляду, адже насправді принцип роботи GSM мереж складніший.

До сильних сторін сигналізації ДЖІ ЕС ЕМ відносять:

 • універсальність використання – модулі підбираються відповідно до об’єкта, що охороняється і/або території (будинок, офіс, гараж, автомобіль, присадибна ділянка тощо);
 • просту інтеграцію з супутніми органами контролю безпеки та життєзабезпечення;
 • без перебоїв працює скрізь, де є покриття GSM;
 • можливість вибору конструктивного виконання – за бажанням замовника монтується провідна, бездротова або комбінована охорона та сигналізація по GSM каналу;
 • високий показник надійності, оскільки GSM-сигнализациія має функції самостійної діагностики своєї працездатності;
 • прийнятну ціну, обумовлену варіативністю модулів, які підбираються виходячи з реальних потреб замовника, та розумною собівартістю пристроїв.

Якщо система GSM-сигналізації була змонтована компанією Охорона і Безпека, менеджер розповідає, як користуватися сигналізацією при здачі комплексу в експлуатацію. За уточненням додаткових питань також завжди можна звернутись до нас.

Охорона GSM: комплектація та функції обладнання

Мозком системи охорони GSM є контрольна панель управління Лунь 25. На неї надходить інформація з кожного датчика, встановленого на території. Головним модулем аналізуються дані, які є основою прийняття рішення про необхідність подати сигнал тривоги у відповідь на небезпеку.

 1. “Органи сприйняття” кожної системи GSM-сигналізації – це датчики. Ними зчитуються найменші зміни в оточенні та генеруються відповідні сигнали, які обробляє головний модуль. Залежно від специфікації зчитуються такі зміни, як відкриття дверей/вікон, задимлення, рух у підконтрольній зоні, підвищення температури та інше.
 2. Елементи керування – дозволяють активувати та деактивувати систему в будинку, виконувати інші необхідні маніпуляції. Як правило, всі GSM-системи укомплектовані радіобрелком.
 3. Оповіщувальні елементи сигналізації GSM. Класичний варіант – подача звукової сирени та світлове сигналізування. Втім, залежно від вимог замовника і призначення конкретного об’єкта, що охороняється, в ряді випадків обмежуються повідомленням на смартфон і центральний пункт оператора.

Якщо цікаво, як працює GSM сигналізація для авто, принцип схожий, різниця в обладнанні і його призначенні, оскільки використовуються спеціальні датчики для запобігання викраденню.

Як працює система сигналізації GSM: класифікація датчиків за призначенням

Переважно стандартний «арсенал» датчиків реагування GSM-сигналізації включає:

 • Пожежні – реагують на будь-яке фізичне явище, характерне для задимлення.
 • Розбиття скла – активуються спонтанною та різкою звуковою хвилею у будинку, що виникають внаслідок дій, спрямованих на незаконне проникнення.
 • Магнітно-контактні – відповідають за контроль вхідних та світлопрозорих конструкцій (вікна, двері, ворота) у тому положенні, яким їх залишили господарі.
 • Рухи – працюють на основі електромагнітного випромінювання з довжиною хвиль від одного метра до одного міліметра, інфрачервоних та ультразвукових технологій, фіксуючи рух у зонах, які вкриті їхньою видимістю.
 • Для інженерних мереж – представлені сенсорами, що реагують на протікання у системах водо- та газопостачання, порушення працездатності опалювальних мереж тощо.

Кожен окремий датчик вибирається після аналізу прогнозованих та реальних загроз, що потребують своєчасного попередження. Чутливість сенсорів налаштовується для мінімізації числа помилкових тривог. Наприклад, коли використовується сигналізація з GSM, датчик руху калібрується таким чином, щоб ігнорувати домашніх тварин, а зчитувати лише появу людини. Якщо налагодження виконане грамотно, GSM-сигналізація стабільно функціонує роками.

Налаштування GSM-сигналізації: інструкція та особливості

Головний системний модуль нерозривно пов’язаний із мережею датчиків. Це гарантує оперативність отримання інформації, і навіть контроль справності сенсорів. Дані обробляються алгоритмом, який налаштований з урахуванням індивідуальних параметрів необхідного об’єкта. Сучасне програмне забезпечення дає можливість налагодити GSM-сигналізацію так, щоб система:

 • Винятково сповіщала. Можна під’єднати необмежену кількість телефонів, на які будуть автоматично розсилатися повідомлення до програми Phoenix MK.
 • Активувала масове повідомлення. Наприклад, якщо виявлено пожежу, GSM-сигналізація дозволяє не лише передати інформацію певним адресатам, але й увімкнути сирену, оповіщення про спалах, освітлення аварійного виходу.
 • Вмикала захист та інші системи. Ви можете використовувати сигналізацію для керування системою вентилювання, гасіння пожежі тощо. При виявленні газу або протікання такий пристрій здатний автоматично відключити інженерні комунікації.

Такі системи дійсно багатофункціональні, широта їх можливостей допускає реалізацію систем захисту, охорони та запобігання різноманітних небезпек на об’єктах будь-якого типу – житлові, комерційні, громадські та виробничі. Ціна GSM-сигналізації порівняно невисока, а з урахуванням запобігання потенційним матеріальним збиткам більш ніж виправдана! Встановити GSM-сигналізацію не так просто, тому це завдання краще довірити професіоналам.

Наші послуги

Компанія «Охорона і Безпека» з 1999 року надає послуги захисту майна та бізнесу; до спектра пропозицій входить проєктування, монтаж та обслуговування сертифікованих GSM-сигналізацій. Клієнтам гарантований професійний підхід, комплексна реалізація проєкту, його своєчасна здача та врахування на об’єкті всіх можливих загроз. Наші охоронні сигналізації для дому GSM відрізняються не тільки високою якістю виконання, але й довгостроковою гарантією.

Щоб отримати відповіді на запитання або для придбання GSM-сигналізації з наступною установкою, зв’яжіться з нашими менеджерами за вказаними контактами або заповніть відповідну форму на сайті.

Scroll to Top

ПОЗВОНИТЕ СЕЙЧАС

ИЛИ ЗАКАЖИТЕ ОБРАТНЫЙ ЗВОНОК
* Поля, обязательные для заполнения

ТЕЛЕФОНУЙТЕ ЗАРАЗ

АБО ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

*Поля, обов’язкові для заповнення

ЯК ВСТАНОВИТИ ДОДАТОК «PHOENIX-MK»

ТУТ ВИ МОЖЕТЕ ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

* Поля, обов’язкові для заповнення