Гайди

Викрали автомобіль: куди телефонувати, що робити і як не допустити такого?

Викрадення автомобіля – куди більш поширене явище, ніж вважають багато автовласників в Україні. Машини зникають з гаражів, автостоянок біля супермаркетів і навіть паркувань, що охороняються. Нерідко фіксуються випадки, коли транспортний засіб (ТЗ) уганяють прямо з двору або крадуть машину, яку залишили «на пару хвилин біля магазину».

Незалежно від обставин події, автомобілісти, як правило, губляться в такій ситуації, не усвідомлюючи, куди телефонувати, якщо викрали машину і що взагалі робити. Ми дамо відповіді на ці та інші питання у матеріалі статті, але спочатку трохи теорії.

Навіщо викрадають автомобілі?

Ключових причин кілька:

  1. Замовлення – це стосується преміальних, ексклюзивних і навіть єдиних у своєму роді автомобілів, наприклад, ретро або лімітованого випуску. Такими викраденнями промишляють професіонали своєї справи, що використовують високотехнологічні засоби для злому. Шанс повернути «замовлене» авто наближається до нуля.
  2. Запчастини та перепродаж – найчастіші мотиви викрадення. Злочинці цікавляться автомобілями незалежно від їхньої марки й навіть року випуску. Найчастіше вибір падає на ТЗ, залишений без нагляду та сучасної протиугінної системи. Успішність розшукових операцій залежить від компетентності уповноважених органів та своєчасності звернення до поліції.
  3. Викуп – третя за популярністю причина викрадення. Це логічно, адже розібрати або перепродати машину набагато складніше, ніж отримати за неї готову грошову суму. Багато хто йде на угоду зі злочинцями, тому що не довіряють поліції й переживають за збереження авто.
  4. Хуліганство – з метою не задоволення комерційного інтересу, а заради можливості «покататися» машини, зазвичай, викрадають підлітки чи особи, що перебувають у стані наркотичного чи алкогольного сп’яніння. Переважно автомобіль вдається розшукати протягом доби, але не завжди у колишньому технічному стані. Головне – одразу написати заяву в поліцію, тому що для отримання страховки має бути підтверджений факт угону.

Найкращий із можливих сценаріїв «викрадення» – переміщення авто на штрафстоянку. Слід переконатися, що ви не опинилися серед тих, хто, наприклад, був покараний за порушення паркувальних правил. Якщо не скоєно викрадення авто, то куди телефонувати спочатку – так це до поліції за відомим номером 112 або 102. Диспетчер отримує інформацію про всі евакуйовані ТЗ. Якщо це справді так, повернути «залізного коня» вдасться після отримання регламентованого протоколу до поліції та оплати штрафу.

Викрали авто: куди дзвонити та інша інструкція до дій

ugon-avto

Що робити, якщо викрали машину і куди телефонувати в Україні? Послідовність того, як поводитися і куди звертатися викладено далі.

Крок 1. Зверніться за допомогою до поліції

Дзвінок у поліцію є усним повідомленням про факт злочинних дій, скоєних щодо вашого майна. Він є підставою порушення кримінальної справи. Чим раніше звернутися до поліції, тим краще. Якщо дзвінок надходить одразу після викрадення, правоохоронні органи зобов’язані ініціювати стандартну операцію «перехоплення», що збільшує шанси повернути викрадене авто.

Попри те, що кожен дзвінок до поліції фіксується, не за кожним з телефонних звернень порушують кримінальну справу. Тому важливо скласти заяву у письмовій формі про викрадення безпосередньо у відділенні. Це не дозволить справі затихнути, їй гарантовано приділять увагу, тому що у протилежному випадку має надійти мотивована відмова.

Важливо! Коли письмова заява прийнята, не забудьте отримати талон-підтвердження. У самому бланку звернення ви повинні:

  • надати вичерпні відомості про свій автомобіль: вказати візуальний опис, дані щодо реєстрації, відмінні риси, пробіг, наявність та специфікація протиугінних систем;
  • підтвердити, що ви є повноправним власником машини, щоб засвідчити статус потерпілого;
  • навести обґрунтовані докази того, що скоєно саме злочин, а не хуліганство – наприклад, виключити, що авто було взято без дозволу або угоди вашим сином, дружиною або товаришем.

Не варто боятися за ключі та свідоцтво про реєстрацію, які з високою ймовірністю будуть вилучені поліцією, це стандартна операція. Головне – попросити розписку, в якій будуть перераховані залишені речі та документи.

Крок 2. Зверніться до автострахової компанії

Не менш важливий пункт із переліку того, що робити, якщо викрали машину – зв’язатись зі страховою, яка займалася оформленням вашого поліса. Це має статися не пізніше 48 годин після викрадення. Попередньо:

  • переконайтеся, що скоєно злочин, адже, як ми вже сказали, машину могли відігнати на штрафстоянку;
  • зверніться із заявою до поліції та отримайте згаданий талон.
zaderzhanie-ugonsika

У випадку зі страховою не обов’язково відвідувати офіс особисто, достатньо буде телефонного дзвінка. Через десять днів з моменту подання заяви поліція видає постанову про кримінальне звинувачення – документ слід доставити до страхової компанії. Якщо ТЗ не вдасться знайти у встановлений термін, ви отримаєте компенсацію, тому що ваш випадок буде визначено як страховий.

Крок 3. Вживайте заходів щодо самостійного пошуку

Інформування відповідних служб не накладає обмежень ведення самостійних пошуків. Ось лише деякі поради, що робити, якщо вкрали автомобіль:

  • поширте інформацію про викрадення у соціальних мережах та інших тематичних майданчиках;
  • з’ясуйте, чи немає камер на місці крадіжки або на шляхах під’їзду до нього;
  • пройдіться по найближчих авторинках та гаражах;
  • стежте за дошками оголошень в Інтернеті та відстежуйте автобазари онлайн.

Як захиститись від викрадення авто?

Сучасні технічні засоби дають можливість запобігти викраденню автомобіля надійним способом. Наша компанія «Охорона і Безпека» пропонує установку сигналізації разом з відстежувальним пристроєм, які проінформують власника про місцеперебування машини в будь-який момент часу. У разі крадіжки на пошуки автомобіля відправляється група швидкого реагування з допомогою поліції, що гарантує високу ефективність пошукових заходів. Замовити встановлення сигналізації на автомобіль ви можете у менеджерів компанії «Охорона і Безпека» або заповнивши форму на сайті.