Камери відеоспостереження для квартири та приватного будинку

Сьогодні на ринку можна зустріти камери відеоспостереження на різний гаманець, що ускладнює їхній вибір. Потрібно розуміти, що ключова складова системи забезпечення безпеки не може коштувати копійки, але покупка дорогого пристрою не завжди виправдовує себе. У матеріалі нижче ви знайдете інформацію щодо вибору записувальної техніки.

Відеоспостереження за та перед квартирою: види відеокамер

Пристрої для моніторингу та охорони квартири за домоволодінням бувають декількох типів. Розберемося докладніше з їхніми різновидами.

Дротова і бездротова технологія

Розрізняються шляхом передачі зображення: кабель, Wi-Fi або 3G, 4G, також бувають приховані відеокамери для квартири. Потрібно розуміти, що за уявною перевагою часто може стояти технічна недосконалість, оскільки подібні камери функціонують за наявності інтернету. Дротова технологія хоч і потребує часу та зусиль на монтажні роботи, але показує більш надійні та оперативні результати, дозволяючи здійснювати віддалене спостереження за квартирою.

Аналогові й цифрові

Ключова різниця – формат запису. Аналогові відеокамери вимагають кодування, оцифрування матеріалу, а також додаткового комплекту обладнання (відеореєстратор). Запис із цифрових записувальних пристроїв показується моментально, а відео зберігається у хмарі. Такі пристрої підходять, наприклад, для відеонагляду за ремонтом квартири.

Явний і прихований монтаж

Відрізняється за розміром, оскільки відеокамери для прихованого спостереження у квартирі майже непомітні для ока (часто виконані у вигляді декоративного елемента). При цьому приховане відеоспостереження для будинку відрізняється невисокою роздільною здатністю.

Камера для спостереження у квартирі: вибір з урахуванням характеристик

Ефективність функціонування системи моніторингу, незалежно від того, розглядаєте ви аналогову або цифрову, залежить від багатьох факторів. З них найбільш очевидним елементом, що відіграє ключову роль навіть для нефахівця, є зображення, яке реєструє прихована відеокамера спостереження для квартири. Якість одержуваного зображення безпосередньо пов’язана з технічними параметрами записувального пристрою, але навіть при використанні найтехнологічнішої камери необхідно знати основні параметри конфігурації разом з їх переведенням у якість зображення. Розберімося, як знайти камеру у квартиру з урахуванням різних параметрів.

Дорогі камери відеоспостереження мають ряд переваг, за які платить покупець. Однак для спостереження в квартирі або приватному будинку більшість з них не потрібні, а значить сміливо можна придивлятися до більш бюджетних зразків.

Корпус

Відеокамери на ринку пропонують із металевим або пластиковим корпусом. Також продають безкорпусні вбудовані девайси. Пристрої стеження за квартирою монтуються всередині будівлі, тому можна зупинитись на пластиковому корпусі. Якщо камеру потрібно встановити в приватному будинку, вибір рекомендується зупинити на металевому.

Роздільна здатність зображення

Аналогові пристрої записують зображення в стандарті PAL, що при перекладі цифрових даних еквівалентно зображенню розміром 720×576 пікселів. Діапазон роздільної здатності зображення серед цифрових пристроїв значно ширший, типові параметри:

 • CIF: 320×240 пікселів;
 • VGA: 640х480 пікселів;
 • D1: 720×576 пікселів;
 • SVGA: 800×600 пікселів;
 • SXGA: 1280×1024 пікселів;
 • UXGA: 1600х1200 пікселів.

Існують також камери, які пропонують набагато кращі можливості, наприклад запис зображення у роздільній здатності FullHD, але вони не дуже популярні. Спрощуючи, можна сказати, що чим вище роздільна здатність пристрою, тим краще якість записаного зображення (велика точність деталей) і часто більша площа зображення (також залежить від об’єктива камери, що використовується). Однак для спостереження за квартирою немає сенсу купувати пристрої з великими показниками. Оптимальний стандарт – 1280х720 або 1280х1024, що дозволяють роздивитися обличчя.

Формат знімання

Як було зазначено раніше, є аналогова/цифрова технологія, актуальна при виборі пристрою, що дозволяє отримувати кольорове або чорно-біле зображення. Зрозуміло, перший варіант обійдеться на порядок дорожче, але допоможе виявити грабіжника, наприклад, завдяки визначенню кольору одягу. Чорно-біла картинка має таку ж деталізацію, але не дозволить побачити той самий колір одягу.

Частота передачі кадрів

Показник вимірюється у fps. На ринку записувальних пристроїв представлені камери із параметром 1-30. Для стеження за квартирою підійде 10-15 fps, оскільки:

 • архів не буде багато важити;
 • різниця між частотами не вплине на якість;
 • знайти чітку картинку з особою практично неможливо навіть з 30 fps.

Кут огляду

Йдеться про площу охоплення об’єктивом. Для квартири або приватного будинку можна придивитися до моделі 45°. Вона дозволяє побачити тих, хто входить у двір, квартиру або окрему кімнату, і розпізнати їх обличчя.

Світлочутливість

Показник вимірюється в люксах. Наприклад, цифра 0,01 лк дає можливість отримати чітке зображення навіть у пітьмі. Камери зі світлочутливістю 1-5 лк рекомендується монтувати в приміщенні з великими вікнами.

Резюмуємо

Потрібно розуміти, що рішення поставити камеру у квартирі для спостереження не є гарантом збереження майна квартири або приватного будинку. Щоб зберегти житло, краще вдатися до послуг фахівців. Система від агентства «Охорона і Безпека» є вирішенням комплексу проблем завдяки наступним нюансам:

 • на вибір запропоновано різноманітні системи;
 • наші спеціалісти здійснюють монтаж за 1 день;
 • спостерігати за домоволодінням можна за допомогою телефону;
 • записи контролюються агенцією;
 • охоронна бригада моментально реагує на виявлення підозрілих осіб та прибуває протягом 5 хвилин.

Приховане відеоспостереження за квартирою чи будинком у сучасних реаліях – це не розкіш, а потреба.

Scroll to Top

ПОЗВОНИТЕ СЕЙЧАС

ИЛИ ЗАКАЖИТЕ ОБРАТНЫЙ ЗВОНОК
* Поля, обязательные для заполнения

ТЕЛЕФОНУЙТЕ ЗАРАЗ

АБО ЗАМОВТЕ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

*Поля, обов’язкові для заповнення

ЯК ВСТАНОВИТИ ДОДАТОК «PHOENIX-MK»

ТУТ ВИ МОЖЕТЕ ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

* Поля, обов’язкові для заповнення