Гайди

Алгоритм дій під час пожежі в офісній будівлі

Пожежа, незалежно від її походження, є безпосередньою небезпекою для людей, що знаходяться поблизу. Головне в ситуації – зберігати спокій. Адреналін і нерви – природні реакції, які можуть наразити вас на великий ризик. У разі пожежі на робочому місці ви повинні діяти швидко, убезпечивши себе. В офісі й інших місцях роботи людей начальник аварійної служби зобов’язаний знати план евакуації, заходи безпеки та інструкції на випадок пожежі.

datchik-dyma

Скоординованість дій співробітників офісної будівлі, охорони та начальства у разі виникнення небезпечної ситуації, що супроводжується вогнем, підвищить шанс на збереження майна та життя людей. Зрозуміло, кожен офіс має індивідуальний план дій під час пожежі, проте ми підготували перелік базових правил для кожної категорії людей.

Дії під час пожежі в офісі: інструкція для працівників

Щойно ви вловили запах гару або побачили задимлення, а то і вогнище, не зволікаючи необхідно набирати гарячі номери служби порятунку – 112 або 101. Обов’язково повідомте диспетчеру наступну важливу інформацію:

  • за якою адресою розташований офіс компанії;
  • конкретну сферу утворення пожежі;
  • масштаб розповсюдження вогню;
  • чи є постраждалі.

Викликавши рятувальну службу, негайно повідомте про надзвичайну ситуацію охорону офісу, начальство, а також інших працівників шляхом включення сигналізації або телефоном. Самостійно боротися з джерелом пожежі в жодному разі не можна, оскільки такі дії часто закінчуються опіками/травмами.

Дії співробітників під час пожежі в офісі повинні бути зваженими, тому вам слід спокійно евакуюватися відповідними шляхами. Не зупиняйтеся, щоб зібрати будь-які особисті речі, і ніколи не користуйтеся ліфтом – він може перестати працювати, а ви потрапите у пастку всередині; двері можуть відкритися на пошкодженому поверсі й піддати людей, що знаходяться в ньому, впливу вогню, тепла та отруйних газів.

chto-delat

Прямуйте до найближчого аварійного пожежного виходу. Прикладайте руку до всіх дверей, через які ви проходите, щоб переконатися, що вогонь не знаходиться з іншого боку. Остання людина має спробувати закрити за собою двері, щоб запобігти розповсюдженню вогню по інших відсіках будівлі, а також зменшити рівень кисню, доступний у будь-якій кімнаті для живлення вогню.

Якщо на шляху евакуації є дим, лягайте на землю і повзіть, тому що доступне повітря буде чистіше ближче до землі.

Інструкція дій під час пожежі в офісних приміщеннях для керівника

На плечах начальника офісної компанії лежить організація евакуації працівників за наперед визначеним планом. Керівник зобов’язаний слідувати наступній інструкції:

  • переконатися, що рятувальна служба повідомлена про виникнення пожежі;
  • проконтролювати повідомлення про НС кожного працівника;
  • звільнити евакуаційні шляхи;
  • евакуювати насамперед працівників (не майно), зупинити у разі потреби виробництво;
  • за наявності автопротипожежних систем захисту включити їх;
  • вимкнути електрику та газ, перекрити вентиляцію.

Основною метою дій під час пожежі в офісній будівлі для керівника офісу є недопущення поширення паніки серед працівників. За регламентом начальник також зобов’язаний виділити людей, які займатимуться організаційними питаннями – зустріч служби порятунку, пошук гідрантів, підказки щодо зручного під’їзду до офісу, опис планування будівлі тощо.

Порядок дій під час пожежі в офісі для охорони

Охоронці офісу до приїзду рятувальників повинні бездоганно дотримуватися наступного плану:

  • повідомити керівництво та співробітників офісу про виникнення пожежі;
  • відчинити запасні/евакуаційні двері;
  • координувати евакуацію працівників, припиняючи панічні настрої.

За потреби охорона має зустріти пожежників, оскільки їхні дії під час пожежі в офісних приміщеннях мають найважливіше значення.

Чому не варто покладатись на класичний підхід?

Традиційний підхід до боротьби з пожежною ситуацією не на 100% надійний, йому характерний перелік вразливих місць:

  1. Затримки у виявленні місця займання. Потрібно розуміти, що виявлення джерела та місця пожежі пов’язане із затримкою в часі, оскільки задимлення (ключовий маркер пожежі) або запах гару з’являються не відразу. Якщо пожежа виникла в нічний час або у віддалених приміщеннях, її оперативна ліквідація апріорі неможлива.
  2. Людський фактор. План евакуації, інструкція дій у разі пожежі є у кожному офісному будинку. Однак при утворенні реальної загрози людина не завжди здатна опанувати паніку і дотримуватися приписів.
  3. Затримка дзвінків. Несвоєчасне виявлення вогнища, паніка працівників – все це заважає вчасно викликати службу, що призводить до збільшення поширення вогню та пізнього приїзду пожежників.

Тому варто подумати про сучасні технологічні методи боротьби з пожежами та іншими непередбачуваними ситуаціями.

Чому варто використати сучасний підхід?

Сучасна пожежна сигналізація – не данина моді, а реальна допомога, яка здатна мінімізувати збитки та негативні результати пожежі в офісі. Дим і жар вловлюють спеціальні чутливі датчики, оперативно посилаючи тривожний сигнал черговим. Вони ж викликають пожежників і повідомляють керівництво офісу. Співробітники будівлі дізнаються про надзвичайну ситуацію завдяки звуковому сигналу.

pozhar

Також рекомендовано придбати та встановити комплексний захист офісу, що включає датчики реагування на несанкціоноване проникнення та ін. Дуже важливо, щоб активні системи протипожежного захисту (сигналізація, шланги, спринклери, вогнегасники) були вчасно оновлені та знаходилися в ідеальному стані. Зрозуміло, встановлення засобів пасивного протипожежного захисту може врятувати не тільки майно, а й життя.

Головною спеціалізацією компанії «Охорона і Безпека» є створення, встановлення та обслуговування офісних, житлових, комерційних пожежно-охоронних систем. Наша компанія має близько 5 тисяч бригад швидкого реагування, які виїжджають одразу після надходження тривожного сигналу. Якість, а також оперативність відгуку забезпечується цілодобовим моніторингом об’єктів за допомогою пульта. Будь-яка непередбачувана ситуація відразу ж потрапить у поле зору, а значить бригада виїде вчасно.